Wiadomości
INFORMACJA PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
24.06.2016.

OD 27.06 DO 31.08.2016 r. 
SEKRETARIAT SZKOŁY BĘDZIE CZYNNY

 

OD GODZ. 800 DO 1500

Zmieniony ( 27.06.2016. )
 
Maraton Czytania Ksiażek PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
22.06.2016.

Już po raz drugi  Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku odbyła się ona pod hasłem „Wolno czytać”.

Do tegorocznej akcji włączyli się uczniowie Liceum Garczyńskiego wraz z nauczycielami, biorąc udział w Maratonie Czytania Książek. Było to jedno z wielu przedsięwzięć podejmowanych przez naszą szkołę, mających na celu rozwijanie czytelnictwa. Każdy z uczestników czytał wybrane przez siebie fragmenty książek, zachęcając do zapoznania się z całością utworu. I tak wśród czytanych książek, oprócz dzieł takich klasyków literatury polskiej jak Adam Mickiewicz czy Henryk Sienkiewicz, znalazły się książki Stephena Kinga, E. E. Schmitta, J. D. Salingera czy Joanny Chmielewskiej.

Maraton Czytania Ksiażek był też okazją, aby zaprezentować twórczość własną, na co zdecydowała się jedna z licealistek, Julia Kubicka.  

 
Kolejna akcja zakończona sukcesem :) PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
17.06.2016.
Dnia 6 czerwca komisja w składzie Marek Jaeger – kierownik działu historycznego Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, Jan Bartczak – dyrektor Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu i Szymon Balcer – kustosz w Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy, dokonała oceny prac, które dostarczono na Ogólnopolski Konkurs Historyczny dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych zorganizowany pod hasłem „Konstytucja 3 Maja w ocenie dzisiejszej młodzieży”. Miło nam poinformować, że projekt uczniów kl.1b: Kingii Brummy, Kamila Starkowskiego, Aleksandra Frasza, Malwiny Kitty, Wiktora Maćkowskiego i Weroniki Pawelskiej zajął I miejsce! Opiekunem uczniów jest nauczycielka historii Magdalena Cieślak.

Bardzo dziękujemy całej społeczności szkolnej która pomogła nam w realizacji tego projektu :)
 
Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
13.06.2016.
Liceum Garczyńskiego otrzymało Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki w roku szkolnym 2015/2016 za udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej UNICEF Polska „MALI uczniowie idą do szkoły”. Jej celem było zapoznanie dzieci z działaniami UNICEF na świecie, a także rozwijanie wśród młodego pokolenia postawy zaangażowania społecznego.

Uczniowie zapoznali się z sytuacją swoich rówieśników w Mali, dla których podjęcie edukacji jest wielkim marzeniem, niestety często nieosiągalnym. Prawie połowa populacji dzieci w Mali – jednym z najbiedniejszych krajów świata, ­ nie chodzi do szkoły. W ramach akcji uczniowie przygotowywali specjalne książki ­ cegiełki. Każdy mógł stworzyć dowolną książkę – krótką opowieść przygodową, bajkę, opowiadanie, tomik poezji czy też komiks. Rodzaj literatury, jak i technika wykonania były dowolne. Najważniejszym narzędziem była bogata wyobraźnia, dzięki której powstały przepiękne i oryginalne dzieła. Następnie wszystkie książki udało nam się sprzedać, a dochód z nich uzyskany wpłaciliśmy na konto wskazane przez Unicef.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie, jakim była kampania „MALI uczniowie idą do szkoły” bardzo dziękujemy. Nagrodą dla nas wszystkich niech będą uśmiechnięte buzie dzieci z Mali.
 

Zmieniony ( 13.06.2016. )
 
Wycieczka botaniczna I b do Poznania PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
08.06.2016.

7 czerwca  klasy I b o profilu przyrodniczo-medycznym,  pod opieką pana Jarosława Jankowiaka i pana Józefa Minge, wybrała się na wycieczkę botaniczną do Poznania.  Na początek udaliśmy się do Palmiarni, gdzie pani przewodnik opowiedziałam nam o znajdujących się tam roślinach użytkowych z różnych stref klimatycznych.  Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego, gdzie nauczyliśmy się rozpoznawać polskie drzewa. Na koniec odwiedziliśmy Wydział biologii  Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Tam pan profesor Zbigniew Celka nauczył nas oznaczania roślin według specjalnego klucza, a w pracowni mikroskopii elektronowej dowiedzieliśmy się o zastosowaniach mikroskopu stereoskopowego i skaningowego. Do domu powróciliśmy ze sporą dawką wiedzy botanicznej.

J. Jankowiak

Zmieniony ( 13.06.2016. )
 
Zaproszenie do udziału w Experymencie! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
08.06.2016.
Chcesz przeżyć fajną przygodę, poznać ciekawych ludzi, dotknąć sztuki niecodziennej, nauczyć się wielu rzeczy? ZAPRASZAMY NA WOLONTARIAT podczas 16. Międzynarodowych Spotkań Artystycznych "Park Experyment" Zbąszyń 5-10.07.2016. Zgłoszenia na wolontariat: nr telefonu (68) 3860 874 lub na maila: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć W tym roku przestrzenią Festiwalu jest Park. Bardzo ciekawe miejsce, które dzięki experymentalnym działaniom zobaczysz w zupełnie innym wymiarze. ZAPRASZAMY SERDECZNIE
 
 
 
Jedz warzywa  to ożywia! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
08.06.2016.

Dnia, 2 czerwca, w Liceum Garczyńskiego odbył się Dzień Warzyw, pod hasłem
"Jedz warzywa – to ożywia!".

Na początku Patrycja i Patryk przedstawili  prezentację na temat warzyw, w której  starali się wyjaśnić, dlaczego warto je jeść. Sylwia i Ania z kolei zaprezentowały wyniki ankiety, która miała sprawdzić, czy prawidłowo się odżywiamy. 

Nie mogło zabraknąć krótkiego konkursu, w którym  nasi uczniowie mogli wykazać się wiedzą na temat warzyw i zdrowego trybu życia, za co byli nagradzani warzywami i owocami.

Na zakończenie Dnia Zdrowia, który w naszej szkole odbywa się od kilku lat, zaprosiliśmy wszystkich na poczęstunek ufundowany przez Burmistrza  Zbąszynia. Każdy mógł skosztować  pysznych, polskich jabłek,  soku warzywno-owocowego lub ciast przygotowanych  przez Karolinę i Emilię, których głównymi składnikami były warzywa. Dzień Zdrowia zorganizowali  uczniowie z klasy 2 a.

Już dziś  zapraszamy za rok na kolejny Dzień Zdrowia.

 

J. Jankowiak

Zmieniony ( 08.06.2016. )
 
Współpraca ze Strażą Ochrony Kolei PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
07.06.2016.

W ramach współpracy ze Strażą Ochorny Kolei uczniowie klas o profilu bezpieczeństwo publiczne mieli okazję wysłuchać wykładu insp. Przemysława Krzyżaniaka na temat bezpieczeństwa narodowego. Nasz gość przybliżył także specyfikę pracy SOK.
Bardzo dziękujemy!

Zmieniony ( 14.06.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 38 z 719