Wiadomości
75 ROCZNICA POWSTANIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEG0 PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
01.10.2014.


 Humaniści z kl.IIb uczestniczyli 26 września 2014r. w uroczystych obchodach utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego, które miały miejsce w Nowym Tomyślu. W biuletynie wydanym przez Instytutu Pamięci Narodowej czytamy: „Polskie Państwo Podziemne(1939-1945) było fenomenem na skalę światową". 

W konspiracji udało się stworzyć sprawnie funkcjonującą strukturę władz cywilnych i największe podziemne siły zbrojne Europy – Armię Krajową. Polskie Państwo Podziemne podporządkowane prawowitemu rządowi Rzeczpospolitej Polskiej na uchodźstwie, organizowało szeroko rozumiany opór przeciwko Niemcom i Sowietom.” Wszyscy znamy znak Polski Walczącej, składający się z liter „P” i „W”, splecionych razem na kształt kotwicy. Dziś jest on znakiem pamięci o tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę. Pamiętajmy, że to my jesteśmy spadkobiercami ideałów tych wszystkich, którzy w czasie próby podjęli służbę ojczyźnie.

foto Aleksandra Jańczak
 
 
Zmieniony ( 01.10.2014. )
 
KONKURSY! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
29.09.2014.

Drodzy Uczniowie! 
 
Zachęcamy Was do odwiedzenia strony, na której zbieramy informacje na temat aktualnych konkursów, w których możecie brać udział, aby realizować swoje pasje, zdobywać nowe doświadczenia oraz przy okazji ciekawe nagrody!
 
 
Jeśli interesujesz się filmem, fotografią, rysunkiem lub literaturą albo jakiś przedmiot szkolny jest Ci szczególnie bliski - spróbuj swoich sił w konkursie! 
 
 
 
 
Zmieniony ( 29.09.2014. )
 
Projekt KOŹLARZ laureatem finału E-SZKOŁA PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
28.09.2014.

24 września licealiści ZS nr 1 w Zbąszyniu wybrali się na galę finałową III edycji konkursu na najlepsze działanie grupy uczniowskiej projektu systemowego "e-Szkoła Moja Wielkopolska", która odbyła się w Auli UAM przy ul. Wieniawskiego 1 w Poznaniu.  Uroczystość zgromadziła wielu gości, w tym przedstawicieli organizatorów: Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ogólnopolskiej Fundacji Edukacji Komputerowej.

Zbąszyński projekt „KOŹLARZ SYMBOLEM DZIEDZICTWA KULTUROWEGO REGIONU KOZŁA“ zajął II miejsce wśród szkół ponadgimnazjalnych. W nagrodę uczniowie otrzymali telefony komórkowe SONY XPERIA Z,  a opiekun projektu (mgr Mateusz Kosierb, anglista w liceum) Notebook Lenovo Z500. Szkoła – Zespól Szkół nr 1 im. Stefana Garczyńskiego w Zbąszyniu - otrzymała zestaw interaktywny Smart (czyli zestaw edukacyjny z tablicą interaktywną). To już drugie wyróżnienie dla tej szkoły i druga taka nagroda. Dwa lata temu laureatem konkursu w I edycji projektu został zespół H2Obłędni z Liceum Garczyńskiego właśnie.

Nasza praca się opłaciła! Zostaliśmy jedną z dwunastu wyróżnionych szkół, które udały się na galę finałową projektu! To niezwykłe wyróżnienie: w projekcie wzięło udział 105 liceów z całej Wielkopolski. Państwo również przyczyniliście się do tego osiągnięcia poprzez głosowanie na nasz projekt: http://www.eszkola-wielkopolska.pl/eszkola/projekty/liceum1-zbaszyn/kozlarz/. Dziękujemy Wam za każdy oddany głos!”

 

(tekst i zdjęcia: archiwum projektu „Koźlarz”)

(arg) 

 

 

 

Zmieniony ( 29.09.2014. )
 
"Dziady" w teatrze, czyli Konrad był hipsterem PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
28.09.2014.

„Dziady” hipsterskie i popkulturowe, antyrasistowskie rzuciły nas na kolana. O!, takiego Adama Mickiewicza, narodowego wieszcza, nie znaliśmy. Taki wieszcz nas może uwieść! To rozumiem! Garczyński wyjechał do Poznania, do Teatru Nowego, całkowicie elitarnie i kameralnie: polonistka i pięcioro uczniów, więc już choćby z tego względu było wyjątkowo. Poza tym dramat romantyczny w takiej współczesnej, nowoczesnej inscenizacji brzmi przekonująco. Nowy wymiar teatru — w Teatr Nowy Poznań.

(arg) 

Zmieniony ( 28.09.2014. )
 
Bezcenni Wolontariusze na XXVII Biegu Zbąskich PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
22.09.2014.

Wolontariuszki i Wolontariusze Biegu Zbąskich!

Dziękujemy Wam serdecznie za Waszą pracę - za to, że "ogarnęliście temat", jak to się w slangu młodzieżowym określa. Jesteście niesamowici, ponieważ Wam się chce - przyjść w niedzielę, poświęcić swój wolny czas innym. Bez Waszej pracy nie byłoby takiego pięknego Biegu! Co roku nasi licealiści zasilają szeregi wolontariatu sportowego. Dziękujemy, że także w tym roku mogliśmy na Was liczyć. Nasz Bieg jest "najlepszejszy" pod słońcem także dzięki Waszej pomocy! Nie przeraziła Was pogoda - zdaje się, że udało nam się na parę godzin przepędzić chmury. Jestem z Was dumna osobiście, ale dziękuję w imieniu Organizatorów Ogólnopolski Bieg Zbąskich.

(arg)

 

 

Zmieniony ( 29.09.2014. )
 
Wolontariusze Biegu Zbąskich! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
15.09.2014.

Szanowni WOLONTARIUSZE „BIEGU ZBĄSKICH”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę!

Obowiązkowe ZEBRANIE ORGANIZACYJNE dla wszystkich zgłoszonych uczniów:

CZWARTEK (18 września), HALA „Zbąszynianka” (SALA DO AEROBIKU – NA PIĘTRZE), GODZ. 15.30

Jeżeli nie możecie być na zebraniu z BARDZO WAŻNYCH POWODÓW, koniecznie poinformujcie nas o tym wcześniej.

Podpisano: p. Tomasz Szczechowicz i  p. Anita Rucioch-Gołek

 

 
"Balony Wolności" - pamięć o tragedii w Biesłanie PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
14.09.2014.

Akcja "Balony Wolności" zagościła także w zbąszyńskim Gimnazjum. Ambasadorami akcji są licealiści: Klaudia, Daniel i Wojtek, Magda, Natalia i Dawid, Paulina, Dominika i Adrian. To oni prowadzą warsztaty z młodzieżą, pokazując trudny temat, ale w taki sposób, że - wierzcie mi - niejeden nauczyciel mógłby się od nich uczyć zaangażowania w problem. Licealiści uczą się prowadzenia zajęć metodą warsztatową i pracy w zespole, zdobywają doświadczenie w dziedzinie autoprezentacji. Brawo:) — w Gimnazjum w Zbąszyniu.

(arg) 

 

Zmieniony ( 19.09.2014. )
 
Wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
12.09.2014.
 
 
Wyniki poprawkowych egzaminów maturalnych do odbioru u Dyrektora Szkoły.
 
 
Zmieniony ( 12.09.2014. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 38 z 521