Wiadomości
Uczennica z Garczyńskiego wśród najlepszych recytatorów PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
21.11.2014.

Aleksandra Piskorska z kl. III b uczestniczyła w Ogólnopolskim  Finale Konkursu Recytatorskiego Wierszy i Pieśni Patriotycznych, który odbył się 14 i 15 listopada br. w Koszęcinie.

Swoje wrażenia Ola relacjonuje następująco:

    „W piątek, wcześnie rano, wyjechałam z Poznania w kierunku Śląska, a dokładniej Koszęcina, gdzie – wraz z trzema uczennicami ze Słupcy – miałam reprezentować województwo wielkopolskie w finale konkursu. Na miejscu czekało mnie wiele miłych niespodzianek: nocleg w odnowionym pałacu, który jest siedzibą Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, profesjonalne warsztaty z muzykologii, regionalne poczęstunki, a także zwiedzanie pięknego klasycystycznego zespołu pałacowo-parkowego.    

    Następnego dnia rano zaczął się konkurs. Wzięły w nim udział 44 osoby z całej Polski. Poziom, jaki reprezentowali przedstawiciele innych województw, okazał się  dla mnie dużą motywacją. Stres był naturalnym czynnikiem, ale tylko przed wyjściem na scenę. .. Jury było bardzo profesjonalne, a goście specjalni jakże zasłużeni dla naszej ojczyzny. Wrażeń, jakich doznałam, nie jestem w stanie opisać. Po przesłuchaniach bardzo długo czekaliśmy na werdykt.... I tak po wielu godzinach stało się: otrzymałam wyróżnienie specjalne Dyrektora Biura Śląskiego Zarządu Wojewódzkiego LOK, Ryszarda Kasprzyka, a dla województwa wielkopolskiego wraz z całą grupą wywalczyliśmy drugie miejsce! Z pewnością jest to mój największy sukces, na który pracowałam bardzo długo, ponieważ od kilku lat biorę udział w konkursach recytatorskich.

   Chciałabym bardzo podziękować mojemu tacie, który był ze mną w Koszęcinie i pomagał w przygotowaniach. Oczywiście nie byłoby mnie tam, gdyby nie Pani Jolanta Stankiewicz oraz Pani Anna Kotecka, na które zawsze mogę liczyć i które nauczyły mnie tego wszystkiego, co pozwoliło mi stanąć obok najlepszych. Bardzo, bardzo, bardzo dziękuję!!!!”

 
Wolontariat pełen słodyczy PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
20.11.2014.

Podobnie jak dzisiaj, tak jeszcze w przyszły czwartek wolontariusze sprzedawać będą na dużej przerwie samodzielnie przygotowane ciasta. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na zakup słodkości mikołajkowych dla dzieci ze SOSW i Świetlicy Opiekuńczo-Wychowawczej w Zbąszyniu.

 Za wsparcie akcji dziękuje Szkolny Wolontariat i pani Magda Cieślak - opiekunka 

 
Wyniki konkursów PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.11.2014.

konkurs feministyczny
1 miejsce - Filip Dziurla
2 miejsce - Adrian Rychły
3 miejsce - Aleks Marciniak 
GRATULUJEMY PANOM 

projekt spódniczki
Weronika Kuleczka

najstraszniejsze przebrania na Halloween
Weronika Kuleczka
Jakub Skrzypczak

JUTRO NA DŁUGIEJ PRZERWIE w sali nr 14 ROZDANIE NAGRÓD SERDECZNIE ZAPRASZAMY

 
Halloween PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.11.2014.

Tegoroczne „Dziady w Garczyńskim” to wydarzenie niemal ogólnoświatowe! Tak można żartować, ale na nasze halloweenowe święto, dosłownie mówiąc, zjechały się najstraszniejsze, ale jednocześnie najpiękniejsze postaci! Wszystko działo się 31 października 2014 r., głównie na holu naszego liceum. Tego dnia, spośród uczniów, wybieraliśmy najlepsze przebranie damskie oraz męskie. Zaskakujecie z roku na rok coraz bardziej!

 

Czytaj całość…
 
Dzień Integracji z Klasami Pierwszymi PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.11.2014.

27 października 2014 r., w naszej szkole, jak co roku, odbył się Dzień Integracji Klas Pierwszych, potocznie zwany „Dniem Kota”. Uczniowie, by w pełni należeć do społeczności szkolnej, musieli podołać zadaniom organizatorów, mianowicie klasie 2b. 
Co w tym roku należało do zadań pierwszaków?

 

Czytaj całość…
 
Dzień Spódnicy PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.11.2014.

Całkiem niedawno odbyły się warsztaty z okazji Dnia Spódnicy. Nasza niezastąpiona pani Anita sprawnie uświadomiła licealistów czym jest feminizm, gender, jak można rozumieć kobiecość i stereotypy. Cóż było tego następstwem? Zapewne się domyślacie Konkurs ! Na piątej godzinie lekcyjnej w czwartek uczestnicy warsztatów mieli okazję wykazać się wiedzą. Po szybkim sprawdzeniu prac mamy tego wyniki.

Tamtamtamtam ....

 

Zmieniony ( 18.11.2014. )
Czytaj całość…
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.11.2014.
15 października 2014 r. obchodziliśmy w naszym liceum Dzień Edukacji Narodowej, który w domach świętowaliśmy dzień wcześniej. Grupa artystyczna, pod przewodnictwem pani Koteckiej, przygotowała z tej okazji apel, połączony z poezją i muzyką. Uczniowie recytowali wiersze naszego absolwenta- Przemysława Terleckiego i stworzyli epopeję "Pan Stefan, czyli haj lajf w liceum".Apel trwał zaledwie kilkanaście minut, jednak zdążył rozbawić zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Wygłaszaniu wierszy towarzyszyła prezentacja, czyli "archiwalny" zbiór zdjęć naszej szanownej Kadry Pedagogicznej, w formie ksiąg epopei. 
Na zakończenie usłyszeliśmy piosenkę, którą wykonało kilkoro uczniów z grupy p. Koteckiej, którzy popisali się swoimi donośnymi i pięknie brzmiącymi głosami. 
Po takim, pozornie wyczerpującym, ale bardzo radosnym dniu, udaliśmy się z powrotem na swoje lekcje.

A w imieniu wszystkich uczniów, życzmy naszym kochanym nauczycielom oraz pracownikom szkoły, pogody ducha i cierpliwości do nas- licealistów 
 
Salon Maturzystów "Perspektywy" 2014 PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.11.2014.
16 września liczna grupa maturzystów wybrała się do Poznania, aby spędzić miło i pożytecznie czas na spotkaniu zwanym `Salonem Maturzysty`. Nasi uczniowie mieli do wyboru wiele wykładów, na których przedstawiane były zasady pisania nowej matury, sposoby na radzenie sobie ze stresem przedmaturalnym oraz tajniki dobrego wystąpienia przed komisją egzaminacyjną. Prócz interesujących rad przekazywanych w salach wykładowczych, maturzyści mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni m.in z Poznania,Krakowa i Łodzi. Niektóre stoiska wydały się trzecioklasistom szczególnie ciekawe, ponieważ rozdawano tam piłeczki, długopisy, ołówki i inne gadżety Wszyscy wrócili do domów, będąc zaopatrzonym w liczne ulotki, magazyny i reklamy uczelni.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 38 z 540