Wiadomości
Co ucznowie Garczyńskiego robią po lekcjach? PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.11.2015.

W dniach 10 i 11 listopada na zaproszenie kancelarii Prezydenta RP szesnaścioro członków Stowarzyszenia Miłośników Historii Wojskowości wzięło udział w historycznej defiladzie ulicami stolicy. Prezentowali oddział Powstańców Wielkopolskich 1918/1919 wraz ze sztandarem Powstańców Wielkopolskich z Wolsztyna - wśród nich nasz uczeń Dominik Sroka! 

 
Dzień Patrona Szkoły! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.11.2015.

    20 listopada obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona Szkoły.  Żaków i bakałarzy wchodzących rano do szkoły witali Stefan i Zofia Garczyńscy wraz z synem Stefciem i służącą Kachną. W ich role wcielili się uczniowie: Hubert Nowakowski, Julia Kubicka , Patryk  Grelak i Anna Sławna.  Uczniowie klas pierwszych pełnili warty honorowe przy tablicy upamiętniającej postać naszego Patrona. Hol szkoły wypełniły prace plastyczne  przygotowane na szkolny konkurs pt. „Śladami Garczyńskich w Zbąszyniu”. W konkursie tym :  miejsce I zdobyła Klara Kubiak, miejsce II - Alicja  Wróbel, miejsce III  - Alicja Klorek. Odbyła się też okolicznościowa akademia przygotowana przez uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem nauczycielek A. Koteckiej i M . Cieślak.  

    Od godz. 17 rozpoczęła się szkolna Gala Siatkówki w Zbąszyniance. Organizowana jest ona corocznie przez nauczycieli wychowania fizycznego Annę i Tomasza Śliwów i UKS „Olimpus”. O puchar Dyrektora szkoły rywalizowały drużyny uczniów, uczennic, nauczycieli, rodziców i przyjaciół Liceum Garczyńskiego  oraz nauczycieli, uczniów i uczennic z Gimnazjów w Zbąszyniu i Chrośnicy. Zmagania  sportowe w mega serdecznej atmosferze wygrała drużyna  uczniów z Gimnazjum w Zbąszyniu :)      

    Garczyńscy byliby dumni widząc jak uczniowie wspaniale rozwijają się w naszym Liceum :)

Zmieniony ( 26.11.2015. )
 
W Garczyńskim o Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.11.2015.
    „Polskie drogi do wolności” – pod tym hasłem Liceum Garczyńskiego uczciło narodowe Święto Niepodległości. Uczniowie klasy II a w niezwykłej formie zaprezentowali wydarzenia, które pozwoliły Polakom 11 listopada 1918 roku świętować kres 123-letniej niewoli. Były ulotki, plakaty, wystawy, prezentacje multimedialne, kostiumy, makiety…, a także życzenia dla wolnej Polski, składane przez uczniów i nauczycieli na biało-czerwonych kwiatach, tworzących kontury naszej ojczyzny. Otoniektóre spośród nich:

 •  Kocham mój dom, kocham moja rodzinę, kocham moje miasto, kocham moją Polskę, kocham
 •  Cudownej przyszłości!
 •  Polsko, życzę Ci rozsądniejszych polityków i mądrzejszych obywateli!
 •  Dużo absolwentów Garczyńskiego na świecie!

Zmieniony ( 26.11.2015. )
 
Wolontariusze Garczyńskiego uczestniczyli w spotkaniu z Kresowianami. PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.11.2015.

      17 listopada Wolontariusze Garczyńskiego zostali zaproszeni przez p. Dorotę Zakrzewską nauczycielkę ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego na spotkanie z Kresowianami.   Spotkanie rozpoczęło się od zapalenia zniczy pamięci przed tablicą upamiętniającą Sybiraków w Zbąszyniu. Następnie przeszliśmy do SOSW, gdzie nasi Wolontariusze czytali fragmenty gazet z  1918 roku, mówiące o powstawaniu II Rzeczypospolitej. Kresowianie – świadkowie historii – wspominali swoje dzieciństwo i młodość. Wspólnie śpiewaliśmy także polskie pieśni patriotyczne. Uczniowie SOSW poczęstowali nas przygotowanym przez nich ciastem . Dziękujemy za zaproszenie :) Wieczór spędziliśmy w wyjątkowej atmosferze!

Zmieniony ( 26.11.2015. )
 
UWAGA KLASY TRZECIE ! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
23.11.2015.

PRZYPOMINAMY O PRÓBNEJ MATURZE Z OPERONEM, KTÓRA ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH OD 24.11. DO 27.11.2015 r. 

24.11. - GODZ. 9.00 PRÓBNA MATURA Z JĘZYKA POLSKIEGO POZIOM PODSTAWOWY

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM JEST DOSTĘPNY W SZKOLE.  

 
Akcja Podaruj książkę bibliotekom PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
16.11.2015.


Przez cały październik  br. wolontariusze z Garczyńskiego prowadzili  zbiórkę książek dla bibliotek (szkolnej i publicznej). Zebrano  łącznie  1010 książek!!!

W zbiórce książek przodowały dwie klasy pierwsze, które dostarczyły ponad połowę wszystkich:

1. Klasa I A  - 298 książek

2. Klasa I B  - 258 książek

3. Klasa II A – 151 książek

4. Klasa I C  - 100 książek

5. Klasa II B – 57 książek

6. Klasa III A – 52 książek

7. Klasa III B –  51 książek

8. Klasa III C -  43 książek

Nasza  biblioteka szkolna otrzymała z tej zbiórki 65 książek, a 945 książek zostało przekazanych Bibliotece Publicznej w Zbąszyniu.

Już wkrótce do rąk naszych uczniów trafią nowe ciekawe pozycje książkowe!!!

Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali choć jedną książkę!

 
Nasi uczniowie najlepsi w Polsce! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
12.11.2015.

    W dniach 6-7 listopada odbył się w Ostrowie Wielkopolskim  finał II Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno-Krajoznawczego wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim „Młodzi Pamiętają”.


    Drużyna Garczyńskiego w składzie: Maciej Hegenbardt, Tomek Brojakowski, Marcin Krakowski i Marek Kaczmarek zajęła I miejsce! Opiekunem uczniów jest nuczycielka historii mgr Magdalena Cieślak.


     Inicjatorem turnieju był w-ce przewodniczący Komisji Turystyki w resorcie spraw wewnętrznych Grzegorz Serbakowski. Głównym organizatorem turnieju była Wielkopolska Korporacja Oddziałów PTTK w Poznaniu oraz Koło PTTK nr 3 przy Zarządzie Terenowym Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Policjantów Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Współorganizatorami konkursu byli  m.in.:

 • Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego,
 • Powiat Ostrowski,
 • Miasto Ostrów Wielkopolski,
 • Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu,
 • Komisja Turystyki w Resorcie Spraw Wewnętrznych,
 • Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wielkopolskim,
 • Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego,
 • Kurkowe Bractwo Strzeleckie w Ostrowie Wielkopolskim.

 •     Celem konkursu było podniesienie wiedzy uczestniczących w konkursie o Powstaniu Wielkopolskim. Oddanie hołdu powstańcom wielkopolskim (odwiedzenie miejsc pamięci, złożenie kwiatów, zapalenie zniczy), a także przybliżenie wiedzy o przepisach ruchu drogowego i udzielania pierwszej pomocy oraz sprawdzenie umiejętności strzeleckich.

     Drużyna Garczyńskiego okazała się najlepsza z wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim i strzelaniu! Pierwsza pomoc i  test z podstaw ruchu drogowego także poszedł im świetnie.  Uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe oraz uczestniczyli w wycieczce do zamku w Gołuchowie i muzeum leśnictwa.  Złożyli także kwiaty podczas uroczystości upamiętniających
Powstanie Wielkopolskie w Nowych Skalmierzycach.

        Specjalne podziękowania składamy panu Ryszardowi Kanieckiemu właścicielowi firmy Polkon ze Zbąszynia, za ufundowanie koszul dla naszej drużyny. Uczniowie naprawdę godnie się prezentowali :)   Dziękujemy również panu Henrykowi Sabaturskiemu, za bezpłatne udostępnienie nam strzelnicy LOK w Nowym Tomyślu.
 

Zmieniony ( 12.11.2015. )
 
Lekcja w szpitalu i aptece PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
08.11.2015.

Klasa II a przyrodniczo-medyczna miała okazję poznać pracę lekarza na oddziale szpitalnym, analityka medycznego w laboratorium oraz farmaceuty w aptece.

Naszym przewodnikiem po szpitalu w Nowym Tomyślu był dyrektor Janusz Nowak. Pokazał nam nowo wybudowany szpitalny oddział ratunkowy, gdzie zapoznaliśmy się z nowoczesnymi metodami diagnostyki medycznej: tomografem komputerowym i pracownią rentgenowską oraz oddział intensywnej terapii i odział dziecięcy.

W laboratorium diagnostycznym poznaliśmy drogę próbki krwi od momentu pobrania do uzyskania wyniku. Okazało się, że większość czynności jest zautomatyzowana, co znacznie przyspiesza wykonanie analiz.

Odwiedziliśmy też aptekę "Na Kępie" w Zbąszyniu gdzie, dzięki uprzejmości pani Marty Kucharskiej, mogliśmy poznać pracę farmaceuty "od kuchni". Wiele informacji o pracy w aptece przekazała nam pani Aleksandra Kwaśnik i jej współpracownice, za co serdecznie dziękujemy.

Zajęcia w placówkach medycznych mają na celu przede wszystkim poznanie przez uczniów specyfiki pracy w zawodach związanych z medycyną i kontakt z pracownikami tych placówek, co może im pomóc w wyborze kierunku dalszego kształcenia.

J. Jankowiak

Zmieniony ( 09.11.2015. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 38 z 653