Wiadomości
Młodzi dziennikarze z liceum Garczyńskiego PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.10.2016.

Duże zainteresowanie uczniów  dziennikarstwem zachęciło nas do zaproszenia redaktora Andrzeja Piechockiego, wykładowcy z poznańskiego  UAM-u do naszego liceum.

Spotkanie odbyło się 21 października i mało charakter warsztatów. Pan Piechocki przybliżył nam tajniki pracy dziennikarza, nauczył, jak ciekawie i poprawnie napisać informację prasową. Zapoznał nas też z historią mediów.

Wszyscy z zainteresowaniem słuchali słów redaktora, który dzielił się z nami swoim dziennikarskim doświadczeniem. W miłej atmosferze spędziliśmy warsztaty i już mamy ochotę na kolejne spotkanie.

teskst: Aleksandra Kromska i Karolina Orwat

 

Zmieniony ( 26.10.2016. )
 
Październik miesiącem walki z rakiem piersi! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.10.2016.

W ubiegłorocznych ankietach często zaznaczaliście, że interesuje Was wiezda na temat zapobiegania nowotworom. W odpowiedzi na Wasze potrzeby, zaczęliśmy działać i korzystając z uprzejmości pani Magdaleny Balcerek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zorganizowaliśmy dla Was pierwsze warsztaty z profilaktyki nowotworowej w tym roku.

W warsztatach wzięli udział uczniowie klasy 1b, o profilu przyrodniczo-medydcznym. Wybrani zostali nie przez przypadek... Być może to oni wkrótce będą lekarzami, więc to przede wszystkim ich chcemy przygotować do prowadzenia edukacji zdrowotnej wśród innych. Ucznowie dowiedzieli się wiele na temat diagnostyki raka piersi, dodatkowym atutem szkolenia były fantomy piersi, na których mogli szukać nieprawidłowości. Z zadaniem nie tylko dziewczyny, ale także chłopacy poradzili sobie bardzo dobrze, choć nie zawsze uadło się znaleźć guzki za pierwszym razem.

Z tego szkolenia uczniowie 1b wyszli bogatsi w nową wiedzę i umiejętności. W planach mamy teraz szkolenia dla pozostałych uczniów, w przeprowadzeniu których pomagać będą już przeszkoleni w tym zakresie przyszli medycy! Spodziewajcie się nas na lekcjach wychowawczych! 

 
Dziewczyny z Garczyńskiego... PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.10.2016.

Cześć! Ten post jest kierowany głównie do dziewczyn, które mają długie włosy bądź je zapuszczają. Jeśli chcecie zrobić coś z włosami, ściąć je tak jak ja, to zachęcam Was do oddania ich na rzecz osób, którym przydadzą się bardziej niż Wam. Ja wybrałam fundacje Rak'n'Roll. Fundacja powstała w październiku 2009 roku z inicjatywy Magdy Prokopowicz, która po swoich doświadczeniach z chorobą onkologiczną chciała pomóc innym chorym w podobnej sytuacji.

Fundacja prowadzi akcję pod hasłem "Daj włos!", w ramach której zbiera włosy na peruki dla osób po kuracjach onkologicznych. W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Wiele osób mówiło mi, że będę żałować ścięcia włosów. Nie żałuje ani jednaego z 45-ciu centymetrów obciętych włosów, zapuszczałam je głównie po to, by pomóc ludziom, którzy nie mogą ich mieć. Mówiono mi rownież, że nie będzie mi ładnie w krótkich włosach. Czuję się o wiele lepiej, a po ścięciu wiele osób powiedziało mi że wyglądam lepiej ;)

Dziewczyny, które macie ochotę na zmianę i chcecie ściąć włosy - ddajcie je do fundacji i pomóżcie tak jak ja.

Więcej na temat akcji "Daj włos!" znajdziecie tutaj: http://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/

 Pozdrawiam Jagoda :)

Zmieniony ( 26.10.2016. )
 
Chłopaki z Garczyńskiego... PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
26.10.2016.

Witajcie, chciałem opisać wam moją przygodę z wolontariatem. Żyjemy w czasach gdy ludzie boją się nowych wyzwań, wybierają oni siedzenie przed komputerem, a już zupełnie nie do pomyślenia jest robienie czegoś za darmo... Ja zaryzykowałem zapisałem się do Pokojowego Patrolu i nie żałuję. Poznałem wielu bardzo ciekawych ludzi. Poniżej opiszę wam moją przygodę.

  
Wszystko zaczęło się od złożenia dokumentów i zapisania się na weekendowe szkolenie. Gdy nadszedł czas pojechałem pociągiem do Malborka gdzie spotkałem się z resztą kursantów oraz instruktorami Pokojowego Patrolu. Po krótkiej rozmowie zostaliśmy przewiezieni w pobliże centrum szkolenia WOŚP Szadowo Młyn, tego dnia czekały nas różne wymagające zadania sportowo-integracyjne by lepiej poznać się z grupą. Nie mam pojęcia ile to trwało, ale gdy udało nam się dotrzeć do ośrodka było już ciemno! Jeszcze tego samego dnia czekały nas wykłady. Sobotę zaczęliśmy wykładami, grą terenową o tematyce medycznej, nie zabrakło również zajęć integracyjnych. Nie można też zapomnieć o spotkaniu z Jurkiem Owsiakiem. Wieczorem odbyło się szkolenie pierwszej pomocy American Heart Association, a następnie egzamin, którego zdanie było poświadczone uzyskaniem certyfikatu. Jeszcze tej samej nocy czekały nas manewry ratownicze, które sprawdzały wszystkie nasze nabyte umiejętności. W niedzielę już ostatnie egzaminy, wykłady, pożegnanie i droga do domu. 


Podsumowując: Pokojowy Patrol to coś wspaniałego, można nauczyć się wielu przydatnych rzeczy oraz poznać wielu ciekawych, zakręconych ludzi. Bardzo zachęcam do przeżycia takiej przygody zapisując się na szkolenie, współtworzenia Przystanku Woodstock, Finału WOŚP i wielu innych imprez, które WOŚP wspiera. Ze mną możecie spotkać się już w poniedziałek na pobijaniu rekordu Guinnessa ratujemy i uczymy ratować. Zapisujcie się i do zobaczenia - naprawdę warto!

Kamil

fot. Dawid Ilnicki

Zmieniony ( 26.10.2016. )
 
Garczyński w gronie najlepszych szkół Wielkopolski! PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
24.10.2016.

21 października  dyrektor naszej szkoły,  Bogusław Pietrusiewicz, nauczycielki Anna Sołtysik-Śliwa i Magdalena Cieślak oraz uczennica Honorata Ratajczak wzięli udział w uroczystej gali wręczenia nagród Wielkopolskiej Szkoły Roku w poznańskiej Akademii Muzycznej, która odbyła się w ramach wielkopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Zostaliśmy zaproszeni na tę uroczystość, ponieważ Liceum Garczyńskiego znalazło się wśród 19 szkół wyróżnionych z całej Wielkopolski! Aby ubiegać się o ten wspaniały tytuł nasza szkoła musiała wypełnić wniosek w którym zostały opisane wszelkie działania organizowane przez liceum w ciągu ostatnich 5 lat. Nauczycielki z naszej szkoły, pani Magdalena Cieślak oraz pani Anna Sołtysik-Śliwa, przygotowywały go w czasie tegorocznych wakacji. Efektem ich pracy był wyczerpujący, blisko 70-stronnicowy wniosek, dzięki któremu Garczyński wyróżnił się znacząco na tle innych placówek. Jako nagrodę otrzymaliśmy statuetkę w kształcie dłoni owiniętą wieńcem laurowym, która trzyma diament. Symbolizuje ona uczniów będących w rękach nauczycieli. Szkoła otrzymała również nagrodę pieniężną w wysokości 3 tysięcy złotych.

Jak widać, nasza praca, sukcesy oraz wszelkie starania o dobro Liceum Garczyńskiego są doceniane wśród innych. Jesteśmy szczęśliwi i dumni z tego tytułu. W konkursie brały udział nie tylko szkoły ponadgimnazjalne ale także gimnazja, szkoły podstawowe oraz przedszkola. Łącznie 137 placówek z województwa wielkopolskiego.

Honorata Ratajczak kl. 2c

Zmieniony ( 25.10.2016. )
 
Dzień Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
20.10.2016.

Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie obchodzony jest 14 października, jednak my zorganizowaliśmy obchody Dnia Nauczyciela jak zwykle dzień wcześniej, czyli 13 października.

Tego dnia wszyscy uczniowie oraz nauczyciele zgromadzili się w Zbąszyńskim Centrum Kultury, aby obejrzeć przedstawienie szkolnej grupy artystycznej, która działa pod kierownictwem pani Anny Koteckiej. Głównym tematem była młodość. 
 
Hubert oraz Robert wcielili się w role dwóch starszych Panów, którzy wspominają młodzieńcze lata. Uzupełnieniem tych wspomnień były piosenki z dawnych lat, które wykonali nasi szkoli artyści. Mieliśmy okazję wysłuchać uczniów klas pierwszych, dla których był to debiut przed szkolną publicznością. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale i już nie możemy doczekać się następnego koncertu. Oczywiście występ był zadedykowany naszym ukochanym nauczycielom, którym jeszcze raz w imieniu wszystkich uczniów składamy najserdeczniejsze życzenia. Dużo uśmiechu i jeszcze więcej cierpliwości :)
tekst Aleksandra Kaczmarek
 
Zmieniony ( 24.10.2016. )
 
Jak to jest być studentem informatyki? PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.10.2016.

We wrześniu nasi uczniowie mieli okazję spotkać się ze studentem Politechniki Poznańskiej - panem Grzegorzem Miebsem. Prezentacja, jaką dla nas przygotował rozjaśniła uczniom zainteresowanym studiami informatycznymi specyfikę tego kierunku, a także możliwości pracy po ukończeniu tego rodzaju studiów.

Pan Grzegorz uświadomił także uczniom, jakie wyniki należy osiągnąć na egzaminie maturalnym, żeby mieć szansę dostania się na Wydział Informatyki PP, co na niejednej twarzy wywołało niemałe zdziwienie ;)  Jednak perspektywy zawodowe i zarobkowe, jakie rysują się obecnie dla specjalistów w branży IT zachęcają do pracy nad swoimi umiejętnościami informatycznymi!

Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi za przybycie i podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem! To była dla nas ciekawa lekcja! Jako dowód przedstawiamy kilka screenów z prezentacji, którą mieliśmy okazję zobaczyć!
                                                                                                                                       PC

Zmieniony ( 18.10.2016. )
 
Przyszli policjanci na szkoleniu w Kiekrzu PDF Drukuj Email
Wpisał: Nauczyciel   
18.10.2016.

 

29 września klasa 2c - profil bezpieczeństwo publiczne, pojechała do Kiekrza. W pociągu wszyscy byli lekko zaspani, ale w świetnych humorach.  

Tuż po przyjeździe spotkaliśmy się z policjantami.  Jeden z nich przywitał nas wykładem na temat portretów pamięciowych (strzeżcie się, teraz żaden szczegół nam nie umknie!), a drugi mówił o problemie nienawiści i nietolerancji we współczesnym świecie. Po wykładach poproszono nas o przebranie się w sportowe stroje i zaczęliśmy zabawę… J Podzielono nas na 3 drużyny. Jedna z grup brała udział w zajęciach z samoobrony i kajdankowania. (Strach się bać!)  Druga grupa pływała pagajami na czas. Jeden z uczestników może Wam powiedzieć czy woda na środku jeziora była zimna, sprawdził to osobiście… Ostatnia z drużyn pokonywała tor przeszkód. Motywowało nas polewanie wodą z węża ogrodowego - było zimno, ale całkiem przyjemnie! Po wszystkim niektórzy z nas przytuli się do wychowawcy pana Tomka i księdza Romana, którzy towarzyszyli nam  w tym ciężkim boju za co im serdecznie dziękujemy!

 Po wysiłku fizycznym udaliśmy się na wykład na temat kształtowania osobowości, wykład poprowadził psycholog policyjny. Po całym dniu pełnym wrażeń jedyne na co mieliśmy ochotę to łóżko, ale nie tak szybko! Jeszcze integracyjne ognisko. Po wszystkim część z nas mogła się położyć spać, a pozostali pełnili warty nocne przed ośrodkiem.

W środku nocy zostaliśmy obudzeni. Ogłoszono alarm. Naszym zadaniem było szukanie klamki, na której były odciski palców włamywacza. Było ciężko, ale wspólnymi siłami, daliśmy radę.

Następnego dnia o godzinie 7 pan Tomek przeprowadził zajęcia sportowe. Nic tak nie budzi do życia jak pajacyki i przysiady! Po śniadaniu mieliśmy wspólne wykłady z pododdziałem antyterrorystów. Uświadomili nam, jak poważny jest problem terroryzmu na świecie. Następnie udaliśmy się na spotkanie z policjantem, który opowiadał nam o wypadkach samochodowych. Pamiętajcie- bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze! Po wykładach czekała nas musztra. Dzięki ćwiczeniom potrafimy formować się w tyralierę i przekonaliśmy się że  w grupie siła! ;)

Po zajęciach udaliśmy się na pyszny obiad, spakowaliśmy walizki i opuściliśmy pole bitwy… To był niesamowity i pełen wrażeń wyjazd! :)

Zmieniony ( 18.10.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 38 z 746